مرجع دانستنی های ازدواج و زناشویی ( زوج بلاگ )
ازدواج وحدتی اجتماعی یا قراردادی قانونی بین مردم است که باعث بوجود آمدن خویشاوندی می‌شود.
صفحه ی نخست       پست الکترونیک          صندوق پیام              ATOM            زوج بلاگ
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : RRB 1985
گردآوری مطالب
نظرسنجی
آیا مایل هستید عضو کانال تلگرام ما شوید ؟ zojblog_group@
دوران نامزدی بهترین فرصت برای آشنایی با روحیات، ویژگی‌های شخصی و شخصیتی همدیگر است معمولاً در بین اقوام مختلف ایرانیان، عادات و رسوم ویژه‌ای دیده می‌شود برخی از والدین از هر گونه رابطه بین عروس و داماد حتی تا شب عروسی جلوگیری می‌كنند (جانب افراط) و برخی نیز این اجازه را به دختر و پسر جوان می‌دهند كه در طول یك هفته یا دو هفته،‌ كم و بیش یكدیگر را ملاقات كنند و شبی را در خانه پدر و مادر عروس و یا خانه داماد بسر ببرند یا ساعاتی را در بیرون به تفریح و گشت و گذار بپردازند دوران نامزدی زمان مناسبی برای دست یابی به مشتركات و شناخت هر چه بیشتر نقاط قوت و ضعف افراد است شناختی كه زمینه ساز تفاهم و جهت دادن به زندگانی مشترك آنان در آینده است.
پس از توجه به این مقدمه و پی بردن به گوشه‌ای از فلسفه دوران نامزدی در پاسخ به پرسش حضرت عالی نكاتی را یادآور می‌شوم:
1) احساسات و هیجانات روحی و روانی و برآورده نشدن نیاز جنسی شما در این دوران قابل درك است و به ویژه این كه از یك سو سعی دارید به روابط صمیمی شما و همسرتان آسیبی نرسد و از سوی دیگر جویای حكم شرعی این امر برآمده‌اید، امری ستودنی و در خور ستایش است.
2) ازدواج از دو مرحله تشكیل شده است: دوران عقد و نامزدی و دوران عروسی غالباً زمان عقد با زمان عروسی همزمان نخواهد بود و هر یك از دختر و پس با توافق یكدیگر مدتی در دوران نامزدی به سر می‌برند.
3) نكته مهم در این دوران این است كه هر یك از زن و مرد به محك زدن یكدیگر می‌پردازند و انتخاب خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند از این رو میزان پای بندی هر یك از عروس و داماد به معتقدات و باورهای دینی،‌ قومی و ملی یكدیگر نشان دهنده علاقه و محبت آن دو به همدیگر است.
4) از نظر شرعی پس از خواندن صیغه عقد، دختر و پسر، زن و شوهر می‌شوند و شرعاً و قانوناً همه پی‌آمدهای ازدواج بر آن بار می‌شوند[1] بنابراین نگاه به یكدیگر، مزاح و شوخی، تماس بدنی حتی نزدیكی و همبستر شدن با همسر حلال است؛ زیرا رابطه بین آن دو رابطه محرومیّت است و با اجرای مراسم عقد علقه جدیدی بین آن دو ایجاد می‌شود وقار، متانت و تكبر موجود در دختران پیش از عقد ـ كه امری تحسین برانگیز است ـ جای خود را به رابطه عاشقانه، تواضع و فروتنی و برآوردن نیازهای یكدیگر می‌دهد از این رو نادیده انگاشتن احساسات و عواطف و به دیگر سخن تحویل نگرفتن یكدگر در این دوران از سوی زن یا شوهر سخت آزار دهنده و شكننده خواهد بود بنابراین اگر همسرتان در غیر همخوابگی و نزدیكی، با شما همگام و همراه است این واكنش بهترین نشانه دوستی علاقه و محبت و ارج نهادن به شما می‌باشد.
5) در سنت ایرانی، خانواده‌ها نمی‌پسندند دخترشان پیش از شب زفاف و شب عروسی،‌ نزدیكی جنسی با همسرش داشته باشند و دخترشان با شكم باردار به خانه شوهر برود. دختران در این دوران به دلیل پای‌بندی به این سنت و رسم موجود، حساسیتی ویژه دارند و تلاش می‌كنند با تمام احترامی كه برای همسر خود قائلند، نزدیكی صورت نگیرد. آنان به داشتن روابط عاشقانه، تفریح و شب نشینی و كشیدن طرح و نقشه برای زندگی مشترك آینده بسنده می‌كنند. غالباً به دنبال ارضاء جنسی پیش از شب عروسی نیستند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود بر باورهای همسرتان احترام بگذارید و كام‌جویی جنسی را به زمان خود واگذار نمایید.
6) برای برآورده شدن نیاز جنسی خود از راه دیگری می‌توانید خود را ارضاء كنید. از این رو بیش از حد به ارضای ازموضع خاص برنیایید، زیرا به احتمال بسیار ـ‌‌ ‌‌‌‌به اقرار خود در نامه‌ـ با مقاومت همسرتان روبرو می‌شوید و ممكن است هم به روحیات خویش آسیب وارد كنید و هم او را از خود برنجانید و توجه داشته باشید كه خاطرات تلخ و شیرین در این دوران از ماندگاری بسیار بالایی حتی تا آخرین لحظات عمر بر‌خوردار است بدتر این كه اگر در این امر اصرار داشته باشید، و به ارضاء خویش بسنده نكنید، همسرتان با بی میلی و نارضایتی با شما برخورد می‌كند و معمولاً ارضاء نمی‌شود كه همین امر ممكن است او را با درد ناحیه شكم و.... دچار نماید.
اگر نوع برخورد خود با همسرتان او را به این باور نزدیك سازید كه او را تنها برای ارضای جنسی خود می‌خواهیدتا شریك زندگی، سخت آزار دهنده و غیر قابل جبران خواهد بود.
7) اگر تحمل این امر برای شما دشوار است و نمی‌توانید كام‌جویی جنسی را به زمان خود واگذارید، مدت زمان نامزدی را با توافق همسر خود كم كنید و زودتر زندگی مشترك خود را زیر سقف محبّت و مهربانی آغاز كنید.
8) در پایان تصور كنید اگر جلوگیری از باردار نشدن جواب ندهد و همسرتان با شكم باردار یا با یك فرزند در شب ‌عروسی حاضر شود و یا این كه یك ماه پس از ازدواج صاحب فرزندی شوید، آیا از نظر روحی و روانی همان احساسی را دارید كه پس از یكسال از ازدواج صاحب فرزندی شده باشید؟
9) انشاء الله كه سالیان سال در كنار هم زندگی كنید و صاحب فرزندانی صالح شوید اما به صورت یك احتمال ناچارم این نكته را نیز یادآور شوم كه اگر خدایی ناكرده در انتخاب خود دچار اشتباه شدید و با آگاهی كامل از ویژگی‌های نامزدتان او را برای زندگی مشترك خود نپسندید و به این باور رسیدید كه نمی‌توان زندگی مشتركی باهم داشته باشید، و به صلاح هر دوی شما است كه از ازدواج از یكدیگر جدا شوید، آیا بهتر این نیست كه این جدایی پیش از نزدیكی به ویژه برای دختران، صورت گیرد؟
10) بنابراین سفارش ما به شما برادر عزیز این است كه در دوران از رابطه همخوابی و نزدیكی با همسر خوداری كنید و این كار را به شب زفاف واگذارید به ویژه اگر خانواده همسرتان شما را امین دانسته و به شما اعتماد نموده باشند، شما نیز درصدد جلب اعتماد آنان تلاش كنید و این رسم دیرین و سنت ایرانی را پاس بدارید در صورت پای بندی به این سنت خاطره‌ای شیرین و ماندگار از این دوران خواهد داشت و به شما با دیده احترام و شخصی كه همانند سالیان پیش از ازدواج بر كنترل جنسی خود توانا است، می‌نگرد و شما را فردی با اراده و قوی در برابر طوفان غرائز می‌داند.
11) اگر ضرورتی در آمیزش احساس می‌كنید و شما می‌توانید زمان نامزدی را جلوتر بیندازید در صورت تمایل و رضایت همسرتان به نزدیكی، برای رفع نگرانی از بارداری از روش‌های زیر عمل كنید:
1ـجلو گیری طبیعی.
2ـ از «كاندوم» استفاده نمایید.
3ـ با مصرف قرص توسط خانم از انعقاد نطفه جلوگیری كنید و.....    

نوع مطلب : قوانین ازدواج موقت و دایم، 
برچسب ها : فواید دوران نامزدی . آیا می توان در این دوران نزدیکی کرد ؟، آیا می توان در این دوران نزدیکی کرد ؟، فواید دوران نامزدی،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 22 فروردین 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بروز رسانی :
تبلیغات

به کانال تلگرام دانستنی های زناشویی زوج بلاگ بپیوندید :)
برای ورود به کانال کلیک کنید / دانلود تلگرام نسخه ویندوز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات